КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩОДО СТВОРЕННЯ ОСББ

 

Країна починається з людини. Ця істина абсолютно точно підходить й до комунальної сфери. Адже бажання жити в європейському місті, у комфортному відремонтовану будинку з чистим та охайним подвір'ям підштовхує тисячі вінничан до створення ОСББ. Даний крок є логічним та закономірним, враховуючи сьогоднішні реалії ЖКГ.

Співробітники "Доброго дому" з радістю допоможуть вам розібратися зі всіма тонкощами та нюансами створення об`єднань, людською мовою пояснять вимоги щодо законодавства та розвіять міфи, розкриваючи правду, про функціонування. А щоб вам було легше зорієнтуватися, що очікує попереду, пропонуємо ознайомитись з покроковою інструкцією щодо створення ОСББ.

Алгоритм створення ОСББ детально описано в Законі України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III

Процедура створення ОСББ включає такі етапи:

  • створення ініціативної групи;

Створіть ініціативну групу (від 3-х співвласників житлових/нежитлових приміщень  будинку) та сформуйте план дій з підготовчої роботи для створення ОСББ.

  • формування реєстру співвласників;

Запит щодо співвласників направляється ініціативною групою (до запиту прикріплюється копія протоколу створення ініцативної групи).

  • скликання установчих зборів;

Відправте запрошення на установчі збори всім, хто є у сформованих Вами списках співвласників житлових/нежитлових приміщень. Текст запрошення повинен містити день, час, місце та порядок денний проведення установчих зборів. Запрошення потрібно надсилати не менш ніж за 14 днів до проведення установчих зборів, надсилати рекомендованим листом, або ж особисто вручати під розписку.

  • підготовка проекту Статуту ОСББ;

Ваш статут має бути створений у відповідності до Типового статуту. Але запам’ятайте, що ви можете внести інші положення до вашого статуту, які будуть регулювати діяльність вашого об’єднання. Головне, щоб ці «інші положення» не суперечили вимогам чинного законодавтсва.

  • проведення установчих зборів;

Рішення щодо питання, з якого проводиться голосування на установчих зборах, вважається прийнятим, якщо за нього проголосує «ЗА» більше 50% площі житлових/нежитлових приміщень, які належать співвласникам вашого будинку. Усі відомості про проведення установчих зборів внесіть до протоколу установчих зборів.

  • проведення письмового опитування (за потреби);

Якщо рішення порядку денного не набрало «ЗА» більше 50% площі житлових/нежитлових приміщень, які належать співвласникам вашого будинку, то у Вас є 15 днів для проведення письмового опитування власників, що були відсутні на установчих зборах.

  • державна реєстрація ОСББ.

 Необхідно підготувати та подати наступні документи про реєстрацію ОСББ:

  • 2 екземпляри Статуту прийнятого на установчих зборах (повинні бути прошиті, пронумеровані та опечатані);
  • 2 екземпляри протоколу установчих зборів (у разі наявності листки опитування нумеруюються та підшиваються до протоколу установчих зборів);

  • заяву про державну реєстрацію. 

Отримайте вичерпну інформацію щодо створення ОСББ у свому будинку, що грунтується на практичному досвіді та знанні правової бази від фахівців "Доброго Дому" за контактними телефонами або особисто при зустрічі у комфортному офісі чи на зборах мешканців. 

Отримайте вичерпну інформацію щодо створення ОСББ у свому будинку, що грунтується на практичному досвіді та знанні правової бази

деякі результати