Приватизація землі
Які переваги для ОСББ і членів ОСББ від отримання земельної ділянки?
1. ОСББ на приватизованій прибудинковій території може зводити господарські будівлі, гаражі, інші об’єкти для обслуговування будинку, або здавати частину землі в оренду і отримувати від цього прибуток, для задоволення потреб мешканців будинку.
2. Володіючи земельною ділянкою, ОСББ може проводити реконструкцію цілого будинку чи добудову до цього будинку.
3. Співвласники ОСББ, які здійснили самочинне будівництво на прибудинковій території, отримують можливість узаконити своє самочинне будівництво.
Однак слід пам’ятати, що прибудинкова територія, згідно закону про ОСББ, відноситься до спільного майна співвласників багатоквартирного будинку і порядок використання спільного майна у будинку відноситься до компетенції загальних зборів ОСББ, тому питання – як використовувати прибудинкову територію – вирішується всіма співвласниками багатоквартирного будинку.
Процедурно, процес приватизації землі для ОСББ виглядає так:
1. Прийняття рішення загальними зборами членів ОСББ про оформлення прав на землю.
2. Отримання від органу місцевого самоврядування дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
3. Розробка проекту землеустрою, його затвердження органом місцевого самоврядування і передача землі у власність ОСББ.
4. Реєстрація права власності на землю за ОСББ.
Відповідно до закону про ОСББ, майно багатоквартирного будинку не може бути поділено між співвласниками і такі співвласники не мають права на виділення в натурі частки із спільного майна багатоквартирного будинку. Однак прогалини в законодавстві все ж таки дозволяють поділити земельну ділянку ОСББ між учасниками такого ОСББ або взагалі третіми особами.
Безкоштовна приватизація землі ОСББ є важливим інструментом забезпечення прав співвласників багатоквартирних будинків по управлінню будинком та його належне утримання.
Коментарі (1)
Коментування закрито
1